بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (2023)

ژانر ترسناک در انیمه ژانری است که طرفداران زیادی دارد. در ادامه با فیگار بمانید تا با بهترین انیمه های سریالی ترسناک آشنا شوید.

در این میان بهترین انیمه های اکشن شمشیری طرفداران بسیار بیشتری به نسبت دیگر انیمه‌ها دارند. با این حال، بهترین انیمه های ترسناک سریالی نیز از جذابیت بسیار زیادی برخوردارند. به طور کلی، ترسناک‌ترین انیمه‌ها جزء انیمه‌های مورد علاقه بسیاری از طرفداران این نوع رسانه است. در سال 2023نیز قرار است انیمه‌های دلهره آور ترسناک زیادی منتشر شود.

مقالات مکمل:

بهترین انیمه های 2023 + [تاریخ اکران و تریلر]

بهترین انیمیشن های 2023 + [تاریخ اکران، تریلر و دسته‌بندی ژانر]

بهترین انیمه های سریالی ترسناک

ترسناک ترین انیمه های تاریخ ژاپن

شما می‌توانید فهرست بهترین انیمه های سریالی ترسناک را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (1)

هنگامی که نام ژانر ترسناک به گوش می‌رسد، اکثرا به یاد بهترین فیلم‌های ترسناک می‌افتند. اما انیمه‌های ترسناک نیز با وجود طرفداران نسبتاً کم، به راه خود ادامه داده و امروزه شاهد آثار بسیار زیادی در این ژانر هستیم. اگر به انیمه‌های ترسناک علاقه دارید، تا پایان این نوشتار با فیگار همراه باشید تاترسناک ترین انیمه های تاریخ را به شما معرفی نماییم.

(Video) ریشه های شوم حزب نازی | جاذبه مهلک آلمان | جدول زمانی

Tokyo Ghoul

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (2)

توکیو غول یک انیمه ترسناک عاشقانه است و داستان کن کانکی را دنبال می‌کند. او یک دانش آموز است که عاشق شخصی به نام ریزه می‌شود. اما دروافع ریزه یک غول است! موجودی که با تغذیه از گوشت انسان زنده می‌ماند. پس از اولین ملاقات کن و ریزه، کن متوجه می‌شود که به نحوی او تبدیل به یک نیمه انسان، نیمه غول شده است. اکنون کن باید بیامورد تا چگونه به زندگی جدیدش ادامه دهد.

داستان توکیو غول همانند رزیدنت اویل و یا مردان ایکس است. به دست آوردن قدرت‌های جدید موضوعی جدید نیست. با این حال، توکیو غول این موضوع را به خوبی نمایش می‌دهد. این انیمه تمرکز ویژه‌ای بر اکشن دارد. همچنین در توکیو غول خواهید یافت که رنگ سیاه یا سفید برای ذات موجودات زنده وجود ندارد؛ بلکه رنگ خاکستری بر بشریت غالب است.

Berserk

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (3)

Berserk (بهترین آرک های مانگا برسرک) یکی از بهترین اقتباس‌های انیمیشنی است. فقط کسانی که آن را دیده اند می‌دانند که چقدر خوب است. Berserk یک انیمه اکشن و ترسناک دو فصله درباره گاتس است، که سفری را آغاز میکند تا سرنوشت وحشتناک خود را نادیده بگیرد و قرار است تا روز مرگش توسط شیاطین شکار شود.

او که عزم خود را جزم کرده است، تیغ Dragonslayer خود را بر میدارد و قول میدهد که از مسئول این اتفاق، انتقام بگیرد. اگر مانگا را نخوانده اید، میتوانید با این انیمه ترسناک همراه شوید.

Serial Experiments Lain

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (4)

اگر با ذهنی باز به تماشای Serial Experiments Lain بنشینید، متوجه خواهید شد که این انیمه یکی از تامل برانگیزترین موارد در لیستبهترین سریال های انیمه ترسناک است. این انیمه یک داستان خطی معمولی نداردت اما برای روایت مفهوم بسار عمیقش نیازمند به شخصیت‌هایی است که داستان را پیش می‌برند.

داستان این انیمه در رابطه با دختری درونگرا به نام لاین ایواکورا است. او زندگی خانوادگی بدی داشته و همواره دچار آسیب‌های روحی شده است. در ادامه مشاهده می‌کنیم که او یک ایمیل از یکی از همکلاسی‌هایش که خودکشی کرده بود دریافت می‌کند. او به واسطه این ایمیل به یک شبکه اجتماعی راه می‌یابد که منجر به تغییر زندگی‌اش و اتفاقاتی بسیار ترسناک می‌شود. این انیمه از جایگاه ویژه‌ای در میان بهترین سریال های انیمه ترسناک برخوردار است.

Hell Girl

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (5)

انیمه Hell Girl حول ایده‌های انتقام، بی‌عدالتی و ماهیت احساساتی انسان قرار دارد. یک وبسایت مخفی به نام خط تماس به جهنم وجود دارد که تنها در نیمه شب می‌توان به آن دسترسی یافت. با ورود به این سایت، شما یک زمینه سیاه با عبارت انتقام شما را خواهم گرفت” را مشاهده می‌کنید. همچنین یک کادر در این وب سایت وجود دارد که هر نامی را در آن بنویسید، آن شخص فوراً به جهنم فرستاده می‌شود.

در قسمت از این انیمه داستانی کوتاه و غیرمرتبط با قسمت‌های پیشین را روایت می‌کند. در هر قسمت شاهد رویارویی شخص متفاوتی با این وب سایت مرموز هستیم. این انیمهبهترین انیمه سریالی ترسناک محسوب می‌شود و باری دیگر به شما یادآوری می‌کند که هیچکس کاملاً گناهکار یا کاملا بی‌گناه نیست.

Vampire Hunter D: Bloodlust

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (6)

Vampire Hunter D: Bloodlust یکی دیگر از انیمه‌هایی است که براساس رمان Vampire Hunter D ساخته شده است. اگرچه هردوی آن‌ها بسیار جذاب هستند، اما مورد دوم شهرت بسیار بیشتری داشته و از جذابیت داستانی بیشتری برخوردار است.

(Video) چرا نازی ها اینقدر شیک بودند؟ // تاریخ راز فاش شد

برداشت یوشیاکی کاواجیری از این داستان بسیار هیجان انگیز است و آن را تبدیل به اثری کرده است که بی‌شک عاشقش خواهید شد. داستان این انیمه در رابطه با یک خون آشام به نام کنت مایر لینک و اسیر انسانی او، شارلوت است.

آن‌ها در راه برای رسیدن به یک قلعه مرموز خون آشامی هستند. در همین حین، افرادی آن‌ها را تعقیب می‌کنند که قصد دارند تا شارلوت را پیش از تبدیل شدن به یک خون آشام نجات دهند. انیمیشن این انیمه بسیار با دقت طراحی شده است و روح تازه‌ای به آن می‌دهد.

Death Note

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (7)

نبرد ذهنی حماسی بین لایت یاگامی و الِ اسرارآمیز با اختلاف زیاد، نمادین‌ترین سناریو دربهترین انیمه های روانشناختیاست. ایده این انیمه در رابطه با معضلات اخلافی ایجاد شده توسط یک دفترچه است که هر نامی در آن نوشته شده باشد را میکشد که برای کشتن مجرمان و افراد بد بدون هیچ محاکمه ای استفاده میشود. این قضیه بینندگان را به فکری عمیق در رابطه با دنیای خارج از انیمه فرو میبرد.

دفترچه مرگ برای طرفداران ژانر روانشناختی یک ضرورت به حساب می‌آید و حدس زدن پایان آن تقریبا غیرممکن است. با گذشت سال‌های زیاد پس از انتشار فصل اول و نامشخص بودن وضعیت ساخت ادامه آن، همچنان دفترچه مرگبهترین سریال انیمه ترسناک برای عده زیادی از طرفداران است.

Hellsing

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (8)

در دورانی که بهترین انیمه های خون آشامی طرفدار زیادی ندارد، شاید بد نباشد تا به دهه 1990 برگردیم و باری دیگر انیمه Hellsing را مشاهده نماییک. Hellsingبهترین انیمه ترسناک سریالی است و در رابطه با شوالیه‌های پروتستان است که بر علیه خون آشام‌ها می‌جنگند.

متأسفانه انیمه Hellsing فقط برای 13 قسمت پخش شد اما خشونت بسیار بالا و اکشن آن، این انیمه را تبدیل به ترسناک ترین انیمه های تاریخ کرد. اکشن این انیمه به قدری جذاب است که حتی نام این انیمه را در میان بهترین انیمه‌های تاریخ ثبت کرد.

Parasyte: The Maxim

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (9)

چه اتفاقی می‌افتد وقتی کسی نمیداند که آیا ادوستانش هنوز همراه او هستند یا ذهن آن‌ها هم توسط دشمن مخدوش شده است؟ انیمه Parasyte: The Maxim همانند فیلم The Thingدارای بیگانگانی است که به زمین حمله میکنند و به ذهن انسان هایی که در آنجا زندگی میکنند نفوذ می‌کنند.

یکی از این بیگانگان انگلی درحین تلاش برای نفوذ به ذهن یک دانش‌آموز دبیرستانی (بهترین انیمه های مدرسه ای 2023 و تمام دوران) به نام شینچی، متوجه می‌شود دیگر بیگانگان قصد کشتن او را دارند. اکنون این دو مجبور میشوند برای زنده ماندن با یکدیگر همکاری کنند و سناریوهای خارق‌العاده‌ای را خلق کنند. تماشای همکاری انسان و یک موجود فضایی که از زوایای مختلفی به جهان نگاه می‌کنند، می‌تواند این انیمه را وارد لیست بهترین انیمه های جنگی کند.

Shiki

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (10)

روستای سوتوبا مکانی بسیار کوچک در بهترین انیمه سریالی ترسناک است که حتی به بزرگراه اصلی نیز متصل نیست. یک روز سه جسد در روستا پیدا می‌شود که هیچ دلیل منطقی‌ای برای مرگ آن‌ها وجود ندارد. اوزاکی توشیو که تنها پرشک روستا است با تردید تایید می‌کند که مرگ آن‌ها اتفاقی بوده است.

(Video) چگونه یک نفر بیش از 2000 کودک را از دست نازی ها نجات داد - ایزولت گیلسپی

با مرگ افراد بیشتری در روستا، توشیو متوجه می‌شود که دهکده‌ آن‌ها مورد حمله خون آشام‌ها قرار گرفته است. Shiki یکی دیگر از بهترین سریال های انیمه ترسناک است که براساس داستان‌های خون آشام‌هاساخته شده است. صحنه‌های دلخراش بسیار زیادی در انیمه Shinki وجود دارند که شاید تماشای آن را برای هر کسی مناسب نکند. با این حال، Shinki یکی از متفاوت‌ترین و ترسناک ترین انیمه های تاریخ است.

Vampire Princess Miyu

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (11)

داستان انیمه Vampire Princess Miyu از سال 1972 آغاز می‌شود. یک دانش‌ آموز بسیار محبوب به نام میساکی در این سال درگذشت. از آن زمان، شهر یومیاما وارد دوران بسیار تاریکی شد و اسرار بسیار زیادی در این مکان شکل گرفت. در سال 1988 کوئیچی ساکاکیبارا در همان کلاس مشعول می‌شود و حال و هوای عجیب و غم‌انگیزی را تجربه می‌کند.

Vampire Princess Miyu یک انیمه ترسناک عاشقانه دیگر است که فضای ترس را به نحوی متفاوت به تصویر می‌کشد. حس پوسیدگی و کهنگی در اکثر سکانس‌های این انیمه دیده می‌شود. همچنین تاثیرگیری این انیمه از آثار استنلی کوبریک کاملاً انکار ناپذیر هستند.

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (12)

بیشتر داستان های دوران بلوغ نسبتاً مفید هستند اما From the New Worldکلیشه های این داستان ها را کاهش میدهد. داستان در رابطه باساکی واتانابهاست که قدرت های روانی خود را آزاد میکند و با دوستانش به آکادمیسیجمیروند.

همه چیز آنطور که بنظر میرسد عالی نیست و ساکی شروع به پرسیدن این سوال می کند: چه اتفاقی برای کودکانی که نمی توانند قدرت‌های روانی خود را باز کنند می‌افتد؟”او با گروهی مخفی به نام گربه‌های آلوده که کودکان را میدزدند و بسیاری حقایق تکان دهنده دیگر مواجه میشود که تا انتهای داستان با آن‌ها همراه هستیم.

Yami Shibai

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (13)

Yamo Shibai یکی دیگر ازبهترین سریال انیمه ترسناک است. داستان این انیمه در رابطه با قصه گوی عجیبی است که ماسک زرد بر صورت می‌زند. او هنگام غروب ظاهر می‌شود و برای کودکان داستان‌های ترسناک تعریف می‌کند. هیچکس نمی‌داند که نام او چیست و یا او از کجا آمده است. تنها می‌دانند که داستان‌های او بسیار ترسناک‌ است.

همانطور که بچه‌ها به داستان‌های قصه‌گو گوش می‌دهند، بینندگان نیز شاهد روایت داستان هستند. هر قسمت بسیار کوتاه بوده و تنها در 4 دقیقه یک داستان بسیار ترسناک را روایت می‌کند. داستان هر قسمت از قسمت پیشین ترسناک‌تر است و سبک هنری خاص انیمیشن نیز به ترسناک‌تر شدن آن کمک کرده است.

Demon Slayer Swordsmith Village Arc

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (14)

سال 2019 سال بزرگی برای اکران انیمه‌های جدید بود و اقتباس استودیو Ufotable (جذاب ترین انیمه های استودیو یوفوتیبل) از مانگای Demon Slayer (بهترین انیمه های مشابه شیطان کش) که اثری از کویوهارو کوتوگه می‌باشد دنیای انیمه را برای همیشه عوض کرد. تانجیرو پس از مرگ پدرش زندگی روستایی سختی را در ژاپن داشت. اما بیشتر اعضای خانواده‌اش توسط شیاطین کشته شدند و همین او را مجبور کرد تا به گروه شیطان‌کش‌ها ملحق شود تا از نزوکو، خواهر شیطانی خود محافظت کند.

Demon Slayer (بهترین قسمت های انیمه شیطان کش) یک انیمه نسبتاً ساده سرشار از کلیشه‌های ژانر شونن است. اما انیمیشن استثنایی و عناصر ترسناک استودیو یوفوتیبل در جهان‌سازی آن را به یکی از جدیدترین انیمه های ترسناک 2023 تبدیل می‌کند.

The Vampire Dies In No Time Season 2

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (15)

خون‌آشام‌ها دارای نقاط ضعف مختلفی هستند که قدرت باورنکردنی آن‌ها را متعادل می‌کند، اما خون‌آشامی با نام درالوک تقریباً در همه چیز ضعیف است. در این انیمه، به او کاری داده می‌شود که در آن او باید وارد یک قلعه‌ای شود و پسر زنی را از هیولای درونش نجات دهد. فصل دوم این انیمه قرار است در زمستان 2023 منتشر شود.

Dark Gathering

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (16)

کیتارو جنتوگا دانشجوی سال اول کالج است که از ارواح (محبوب ترین انیمه های درباره ارواح) متنفر می‌باشد. از بخت بد او، او در جذب روحیه مهارت دارد. دو سال پیش، این ارتباط باعث شده بود که او از ناحیه دست راستش آسیب روحی ببیند و دوستش در تیراندازی متقابل گرفتار شود.

این رویداد باعث شد که او تبدیل به یک غیر اجتماعی شود و او را با مهارت‌های اجتماعی بسیار ضعیفی رها کند. خوشبختانه، کیتارو به لطف کمک دوست دوران کودکی‌اش، ایکو هوزوکی، به آرامی شروع به اختلاط با جامعه می‌کند.

Kaijuu 8-gou

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (17)

هیولاهای گروتسک و گودزیلا مانند به نام “کایجوو” سالهاست که در سراسر ژاپن ظاهر می‌شوند. برای مبارزه با این جانوران، یک واحد نظامی نخبه معروف به سپاه دفاع روزانه جان خود را برای محافظت از غیرنظامیان به خطر می‌اندازد. هنگامی که یک موجود کشته می‌شود، “جاروگران” که زیر نظر شرکت حرفه‌ای پاک کننده Kaijuu کار می‌کنند می‌مانند تا بقایای آن را دفع کنند.

Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (18)
  • تاریخ انتشار: 19 ژانویه
  • کارگردان:مشخص نیست
  • بازیگران اصلی:رومی پارک، یوکی کاجی، توموکازو سوگیتا

انیمیشن Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre مجموعه‌ای از داستان‌های ترسناک هنرمند معروف، جونجی ایتو است.

Uzumaki

بهترین انیمه های سریالی ترسناک 2023 و تاریخ سینما از نگاه سایت فیگار - مجله نازی (19)
  • تاریخ انتشار: تاریخ مشخصی وجود ندارد
  • کارگردان:مشخص نیست
  • بازیگران اصلی:یوکی ساتاکه، ماریا ایسه

یک شهر از مردم به آرامی به دلیل وسواس فزاینده در مورد اشکال مارپیچی دیوانه می‌شوند. از این اشکال می‌توان از الگوهای موجود در ابرها، اشیاء روزمره، مو، حشرات، پوست و غیره نام برد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین انیمه های سریالی ترسناک سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگارعضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما ومطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمانکلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Dan Stracke

Last Updated: 02/14/2023

Views: 5986

Rating: 4.2 / 5 (43 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Dan Stracke

Birthday: 1992-08-25

Address: 2253 Brown Springs, East Alla, OH 38634-0309

Phone: +398735162064

Job: Investor Government Associate

Hobby: Shopping, LARPing, Scrapbooking, Surfing, Slacklining, Dance, Glassblowing

Introduction: My name is Dan Stracke, I am a homely, gleaming, glamorous, inquisitive, homely, gorgeous, light person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.